Земјоделски
Пазарен
Информативен
Систем

Цени

МакедонскиEnglish
Дали сте задоволни од ЗПИС веб страната?
Календар
Минатиот месец Август 2016 Наредниот месец
П В С Ч П С Н
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
  • Цени на жив добиток и месо
  • Цени на овошје и зеленчук
  • Цени на добиточна храна и житарки
  • Цени на тутун и маслодајни култури
  • Цени на сорти грозје и вино
  • Цени на млеко и млечни производи и јајца
  • Цени на земјоделски внесови
  • Цени на шеќер и мед

Споредбени цени на земјоделски производи на зелените пазари (прва половина на август)

Среда, 17 Август 2016

zelencuk 2015Поради топлото време во изминатиот период, на зелените пазари  порано од вообичаеното имаме ...

(75)

Цена на житарки берзи –ЕУ, регион и Македонија

Петок, 12 Август 2016

pcenica10

 

Цена на житарки берзи –ЕУ, регион и Македонија

Споредбени цени на пченица на берзите за 22 јули&n...

(66)

Зеленчук и овошје на пазарите на мало -Македонија и регионот

Среда, 10 Август 2016

esen ovosje

Во табела  се прикажани цените на земјоделските производи  за првата недела  на месец а...

(85)

Цена на пченица во јули–регион , ЕУ и светски берзи

Понеделник, 01 Август 2016

berza

Просечни откупни цени во ЕУ 17 јули 2016

 

Цената на пченицата за секоја земја претставува просек о...

(57)

Споредбени цени на месо, млеко и јајца- ЕУ и Македонија

Четврток, 26 Мај 2016

polutki

 

 

 

Цени на трупови на свинско месо за  класа Е и S во ЕУ и Македонија

*Извор-(Европска Комисија) и...

(296)

Резултати од откупот на суров тутун реколта 2015 година

Понеделник, 04 Април 2016

tutunСогласно податоците на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, откупот на сур...

(579)

Временска Прогноза


Времето во  Скопје 

СТАРА ПРОГНОЗА!
Cloudy
7°C
Највисока: 9°C
Најниска: 1°C
Изгрева  5:29 am
Заоѓа 5:49 pm
Ветер: 14.48 kmh
Влажност: 61 %
Видливост: 9.99 km
Барометар: 982.05 mb
СТАБИЛНО
 
Утре
 
Partly Cloudy
 
10°C / -3°C
Утре
 
Mostly Sunny
 
13°C / 2°C
Утре
 
Partly Cloudy
 
14°C / 1°C
Утре
 
Partly Cloudy
 
16°C / 3°C
Линкови
mzsv
Ипард
STIPS
AMISCG
TISUP
CBOT
AEX
usda
Курсна листа на НБРМ

Продај
Купи
EUR
61.7995
61.1845
USD
55.3362
54.7856
GBP
72.5601
71.8381
CHF
56.4327
55.8712
SEK
6.5047
6.4399
NOK
6.6542
6.588
JPY
0.5408
0.5354
DKK
8.301
8.2184
CAD
42.4389
42.0166
AUD
41.7931
41.3773
Ажурирано на 31.08.2016

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher