Каде се снабдувате со овошје и зеленчук

На пазар
Во маркет
Во двете
39%
На пазар
26%
Во маркет
34%
Во двете
септемвриоктомври 2020ноември
понвтрсрдчетпетсабнед
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

КУРСНА ЛИСТА

Држава

Единица валута

Среден курс во денари

ЕМУ

EUR

61.695

С А Д

USD

52.2396

В.Британија

GBP

67.5517

Швајцарија

CHF

57.5298

Шведска

SEK

5.9434

Норвешка

NOK

5.6241

Земјоделски Пазарен Информативен Систем | Сите права се задржани | Copyright © 2018 UNET